Danas se preko interneta mogu platititi svi mesečni računi domaćinstva. Ovaj način plaćanja ne štedi samo vreme već nam mesečno uštedi i po nekoliko stotina dinara. Onlajn mogu da se plate takse državi i vađenje rodnih dokumenata. Onlajn plaćanje u bankama se uglavnom ne naplaćuje, mada ima i izuzetaka.I kada se naplaćuje, provizije su oko 0,2 odsto ili najmanje 10 dinara. Dovoljno je da se klijent prijavi za uslugu i da dobije instalacioni disk, tako da je plaćanje vrlo jednostavno.
Danas se preko interneta mogu platititi svi mesečni računi domaćinstva.
Ovaj način plaćanja ne štedi samo vreme već nam mesečno uštedi i po nekoliko stotina dinara. Onlajn mogu da se plate takse državi i vađenje rodnih dokumenata.
Onlajn plaćanje u bankama se uglavnom ne naplaćuje, mada ima i izuzetaka. I kada se naplaćuje, provizije su oko 0,2 odsto ili najmanje 10 dinara. Dovoljno je da se klijent prijavi za uslugu i da dobije instalacioni disk, tako da je plaćanje vrlo jednostavno.
Na šalteru se provizija plaća najmanje 50-80 dinara, a najčešće jedan odsto transakcije ako je u pitanju klijent, a 1,5 odsto ako uplatilac nema tekući račun u toj banci. Na primer, za mesečne komunalije od 15.000 dinara onlajn nećete platiti ništa preko te sume, dok ćete u banci u kojoj nemate račun baciti 225 dinara. Popularna je i mogućnost trajnog naloga koja takođe ne podleže proviziji.
Preko portala E-uprava, kojim se plaćaju takse državi i naručuju razna dokumenta, dosad je podneto oko 2.000 zahteva za plaćanje. U toku je i uvođenje ePlaćanja +, platforme za plaćanje koju će organi javne uprave moći od nove godine da koriste za svoje aplikacije nezavisno od portala.